جاکارتا

جاکارتا

Simpang Semanggi, Jakarta banner.jpg

آنچه باید بدانید

جاکارتا پایتخت و بزرگترین شهر در کشور اندونزی است و نزدیک به ده میلیون تن جمعیت دارد. جاکارتا شهری شلوغ و پر ترافیک و با هوایی آلوده است اما خوبی اش این است که می‌توانید از زندگی شبانه، مراکز خرید و فضای سبز دلباز این شهر لذت ببرید.

جاکارتا مرکز آسه آن، انجمن ملل آسیای جنوب شرقی است و مقرّ وزارت خانه‌ها و سازمان‌های مهم اندونزی به شمار می‌رود. این شهر در یکی از پرباران ترین مناطق جهان قرار دارد که متوسط باران سالانه جاکارتا حدود دو هزار میلی‌متر و متوسط رطوبت سالانه آن ۸۱٪ است. جاکارتا از مشهورترین شهرهای بزرگ اسلامی است و دارای بناهای متعلق به دوره استعمار و بافت شهری مطابق الگوی شهرهای هلندی است.

ورود

با هواپیما

فرودگاه‌های کماجوران در شمال و هلیم در جنوب شرقی شهر شهرت جهانی دارند. فرودگاه بزرگ و بین‌المللی سوکارنا هاتو جاکارتا سه ترمینال پروازهای داخلی و خارجی دارد و در بیست کیلومتری شمال غربی شهر واقع شده است

با قطار

راه آهن جاکارتا را به شهرهای جزیره جاوه متصل می‌کند.

با ماشین

جاکارتا با راههای اصلی در مغرب به ساحل تنگة سوندا (میان جزایر جاوه و سوماترا) می‌پیوندد، با شهرهایی مانند چیربون و سمارانگ در مشرق و سواحل شمالی جزیرة جاوه ارتباط دارد و با باندونگ (ح ۱۸۰ کیلومتر) در جنوب شرقی و از آن‌جا با شهرهای مرکزی و شرقی جاوه، مانند سوراکارتا/ سولو و سورابایا، مرتبط است

با اتوبوس

با کشتی

خطوط کشتیرانی میان جاکارتا و بندرهای اندونزی و شهرهای لندن، هامبورگ و آمستردام برقرار است.

گشتن در

با اتوبوس

جاکارتا دارای سیستم جامع اتوبوسرانی می‌باشد که شامل ۱۵ مسیر اتوبوسرانی است که از مزایای آن سرعت اتوبوس‌ها بسیار زیاد و هم چنین بدون ترافیک است.

جاکارتا دارای شبکه‌ام آر تی می‌باشد که بسیار کار آمد و سریع می‌باشد. جاکارتا دارای دو شبکه حمل و نقل ام آر تی شمال -جنوب به طول ۲۲ کیلومتر و شامل ۲۱ ایستگاه می‌باشد و شبکه شرق -غرب به طول ۸۷ کیلومتر و شامل ۴۸ ایستگاه‌است.

با مترو

جاکارتا دارای سیستم حمل و نقل راه آهن شهری می‌باشد که ترافیک جاکارتا را کاهش می‌دهد. جاکارتا دارای شبکه حمل و نقل راه‌آهن از حومه به داخل شهر می‌باشد که بسیار ارزان و سریع و البته بدون ترافیک است. این شبکه راه‌آهن ریلی توانسته‌است که بسیاری از زمان سفر از حومه به داخل شهر را کاهش دهد. بسیاری از مردم با توجه به پر بودن ظرفیت قطارها، به بالای سقف قطار رفته و از سقف قطار به منظور سفر خود استفاده می‌کنند.

با مونوریل

جاکارتا دارای طرح مونوریل است که بسیاری از ترافیک‌های جاکارتا را کاهش می‌دهد.

با تاکسی

با ماشین

جاذبه‌های گردشگری

مکان‌های دیدنی و تاریخی شهر عمدتاً در بخش مرکزی و بافت قدیمی شهر قرار دارند مثل میدان مردکا یا آزادی و استقلال، لوح ملی اندونزی، موزه ملی، کاخ ریاست جمهوری یا کاخ آزادی واقع در قسمت شمالی مردکا، موزه مردکا که هلندی‌ها آن را در سال ۱۷۷۸ میلادی احداث کردند، کتابخانه شهر، مسجد بزرگ استقلال، مجموعه ورزشی بازی‌های آسیایی، بازار چینی‌ها، بازار قدیمی ماهی فروشان، بازار بزرگ و زندان‌های قدیمی نزدیک آن

زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی

موزه‌ها

  • شهر مینیاتوری تامان. تمام فرهنگ و دیدنی‌های اندونزی با مجسمه‌های هنرمندانه‌ی مینیاتوری در این باغ بزرگ جمع شده است. شهر مینیاتوری تامان تا هشت شب باز است و راهنماهای زیادی دارد.
  • موزه‌ی ملی اندونزی، در خیابان جیمردکا. موزه‌ی ملی، کلکسیون بزرگی از سرامیک‌ها و مجسمه‌های هندو دارد که در کنار ابزارهای جنگی و شمشیرهای جواهرنشان پادشاهان به نمایش در می‌آیند.

مناطق تاریخی

جاذبه‌های طبیعی

باید انجام داد

آموزش

پول

خرید کردن

خوردن

بودجه

قیمت مناسب

قیمت بالا

نوشیدن

خواب

قیمت مناسب

قیمت بالا

ارتباطات

تلفن

اینترنت

سطح امنیت

خو گرفتن

سفارت‌خانه‌ها

جای بعدی


-6.2297; 106.8295Map mag.png