عربستان سعودی

عربستان سعودی

The Kaaba in Mecca

Saudi Arabia (orthographic projection).svg
پایتخت ریاض
واحدپول ریال سعودی (SAR)
1 SAR = 0.2667 USD
جمعیت ۳۳٬۰۰۰٬۰۰۰ (2018)
برق ۲۲۰ ولت / ۶۰ هرتز and ۲۳۰ ولت / ۶۰ هرتز (BS 1363)
کدکشور +966
منطقه زمانی یوتی‌سی ۳:۰۰+
اورژانس 112, +966911 (اورژانس پیش‌بیمارستانی), 999 (پلیس), 911
سمت رانندگی راست
ویرایش در ویکی‌داده

عربستان سعودی کشوری است در خاورمیانه که بیشترین مساحت شبه‌جزیره عربستان را از خلیج فارس تا دریای سرخ در اختیار دارد. این کشور با اردن، عراق، کویت، بحرین، قطر، امارات متحده عربی، عمان و یمن هم‌مرز است.

شهرهای مقدس مسلمانان، مکه و مدینه در این کشور قرار دارد که هر مسلمانی در صورت توانایی جسمی و مالی باید یک بار عمل حج را به جا بیاورد. ورود غیر مسلمانان به این دو شهر بر طبق قانون شریعت حرام است.

کشیدن سیگار یا قلیان یا پیپ در مکه و مدینه ممنوع است. ورود غیر مسلمانان نیز به مکه ممنوع است. عکسبرداری و فیلمبرداری نیز در این دو شهر در مکانهای مذهبی ممنوع میباشد. رانندگی زنان تا سال 2017 در کل کشور عربستان غیر قانونی بود ولی در این سال با دستور پادشاه آزاد شد.

ناحیه‌ها

عربستان سعودی regions - Color-coded map
عسیر
بلندی‌های جنوب خاوری با آب و هوایی ملایم وو تحت تأثیر یمنی‌ها
استان خاوری
مرکز تولید نفت عربستان
حجاز
در ساحل دریای سرخ جایی که مکه و مدینه قرار دارند
نجد
بلندی‌های مرکزی جایی که ریاض قرار دارد
شمال
مکان مربوط به خرابه‌های نبطی‌ها، مداین صالح

شهرها

شهر بندری جده در ساحل دریای سرخ و شهرطایف که به علت استقرار در ناحیه کوهستانی حجاز دارای اب و هوایی بهتر از سایر مناطق عربستان میباشد ، همچنین شهرهای شیعه نشین قطیف و احسا در استان شرقی واقع در ساحل جنوبی خلیج فارس که عمده ذخایرنفتی عربستان نیز دراین ناحیه قرار دارد از دیگر شهرهای معروف عربستان هستند.

مقصدهای دیگر

وارد شدن

با هواپیما

با قطار

با ماشین

با اتوبوس

با قایق

گشتن

حرف زدن

گویش مردم عربستان عربی است اما لهجه در این کشور متفاوت است

خریدن

قیمت‌ها

پول کشور عربستان ریال می باشد

خوردن

قیمت ها برای گردشگران خارجی نسبتا بالا است

نوشیدن

مشروبات الکلی در عربستان ممنوع است

خوابیدن

مسافر خانه ها در این کشور بسیار خدمات کمی را به مشتریان ارائه میکنند و رفتن به مسافر خانه ها در این کشور اصلا توصیه نمی شود قیمت هتل ها در این کشور بسیار بالا است

یادگیری

کار

امنیت

به دلیل در جنگ بودن این کشور با کشور یمن امنیت تا ۵۰۰ کیلومتری مرز یمن به خوبی برقرار نیست و در جاهای دیگر امنیت نسبتاً خوبی برقرار است.

سلامت

این کشور بیابانی و با ریزگرد های بسیار است، آلاینده ها در این کشور بسیار زیاد است و اغلب مردم دچار بیماری تنفسی هستند. در این کشور بیماری هایی همچون کک و شپش و بیماری های پوستی وجود دارد بیماری سل هم در این کشور وجود دارد و این کشور از نظر سطح سلامت کشور خوبی نیست.

احترام

ارتباطات

WV-cl-2.svg این راهنمای مسافرت به کشور عربستان سعودی است. وضعیت طرح کلی را دارد ، و به محتوای بیشتری نیاز دارد. الگویی دارد، ولی اطلاعات کافی در آن موجود نیست.اگر شهرها و دیگر مقصدها در آن فهرست شده‌اند، ممکن است همه آن‌ها وضعیت قابل استفاده را نداشته باشند و یا ممکن است ساختار ناحیه‌ای درستی و بخش «ورود به آن» که شامل روش‌های رایج برای ورود به آن باشد را نداشته باشد. لطفاً به جلو حرکت کنید و به رشد آن کمک کنید!
23.716667; 44.116667Map mag.png